Už šešėlinės ekonomikos slepiasi korupcija ir žmonių apiplėšinėjimas. Tai reiškia, kad šalis vystosi lėčiau, gyventojai uždirba mažiau ir valstybė gali suteikti mažiau paslaugų savo piliečiams. Kova su korupcija, šešėlio mažinimas yra ir verslo atsakomybė. Lietuva jau pribrendo skaidriam ir atsakingam verslui.

Iniciatyvą globojanti J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Naujienos

2017 09 27

Kviečiame į „Nepatogaus kino“ seansą


Prisidėdami prie Lietuvos žmogaus teisių centro kasmet organizuojamo tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ kviečiame „Baltosios bangos narius“, partnerius ir visus, kuriems rūpi skaidrios valstybės ir etiškos veiklos klausimai į „Baltosios bangos“ pristatomą kino seansą

NEREIKŠMINGAS ŽMOGUS 

An Insignificant Man 

Indija, Nyderlandai | 2016 | 96 min. | IMDb reitingas - 8,7

Spalio 17 d. 18:30 val. Šiuolaikinio meno centro kino salėje, Vokiečių g. 2, Vilnius

Po filmo seanso kviečiame susitikti su iš Indijos atvykusia filmo režisiere Khushboo Ranka. Pokalbį ves kino kritikas Narius Kairys. 

„Filmas „Nepatogus žmogus" pasakoja apie politinį judėjimą Indijoje, kuris atėjo į tradiciškai dvipartinę Indijos politinę sistemą su antikorupcijos vėliava (jų simbolis – šluota). Filmas iš vienos pusės kalba apie korupciją, kaip įsišaknijusią Indijos problemą, iš kitos pusės rodo politinę jėgą, kuri pasinaudojusi visuomenės nuovargiu nuo korupcijos ateina į arena su gana populistiniais šūkiais. Kitaip sakant, filmas atspindi ir globalų politinių judėjimų paveikslą – populizmas, kurį inspiruoja didžiulė ir vis auganti turtinė nelygybė (neretai atsirandanti būtent dėl korupcijos).
Filmas labai dinamiškas ir įtraukiantis, tikras politinis trileris. Šiuo metu labai sėkmingai keliauja po tarptautinius filmų festivalius," - teigia festivalio direktoriaus Gediminas Andriukaitis. 

Norintys dalyvauti, registruokitės el. paštu: [email protected]