Už šešėlinės ekonomikos slepiasi korupcija ir žmonių apiplėšinėjimas. Tai reiškia, kad šalis vystosi lėčiau, gyventojai uždirba mažiau ir valstybė gali suteikti mažiau paslaugų savo piliečiams. Kova su korupcija, šešėlio mažinimas yra ir verslo atsakomybė. Lietuva jau pribrendo skaidriam ir atsakingam verslui.

Iniciatyvą globojanti J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Naujienos

2017 11 10

Baltoji banga pristatyta didžiausiame pasaulyje kovos su korupcija susitikime


Lapkričio 6-10 d. Vienoje įvyko 7-oji Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją šalių konferencijos sesija (The 7th Session of the Conference of the States Parties to the United Nations Convention against Corruption). Didžiausiame pasaulyje kovos su korupcija susitikime susirinko virš 1600 dalyvių. 

Sesija buvo skirta spręsti atskaitomybės privačiame sektoriuje klausimą ir jo svarbą pasaulinei kovai su korupcija. Buvo nagrinėjama, kaip viešųjų pirkimų procesų reforma pagal atvirojo sutarčių sudarymo standartus gali padėti sumažinti viešąją ir privačią korupciją, pagerinti vidaus finansavimą ir kurti palankesnes sąlygas tvariai plėtrai. Tarptautinių organizacijų atstovai dalijosi pasiekimais ir vydkomomis programomis savo šalyse.

Iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė Ieva Lapeikienė dalyvavo UNDP rengtoje sesijoje „Business Integrity and Open Contracting“, kurioje pristatė Baltosios bangos projektą ir asociacijų vaidmenį stiprinant verslo skaidrumą šalyje. Diskusijoje taip pat dalyvavo Patrick Keuleers, UNDP Valdymo ir taikos kūrimo Politikos ir programų paramos biuro direktorius, Olga Savran, OECD kovos su korpucija tinklo Rytų Europai ir Centrinei Azijai vadovė, Lisa Rosen, EBRD Atitikties vadovė, Oleksandr Seryogin, Ukrainos Nacionalinės korupcijos prevencijos agentūros tarybos narys, Hera Hussain, „Open Contracting Partnership“ vyresnioji advokatūros vadovė.