Už šešėlinės ekonomikos slepiasi korupcija ir žmonių apiplėšinėjimas. Tai reiškia, kad šalis vystosi lėčiau, gyventojai uždirba mažiau ir valstybė gali suteikti mažiau paslaugų savo piliečiams. Kova su korupcija, šešėlio mažinimas yra ir verslo atsakomybė. Lietuva jau pribrendo skaidriam ir atsakingam verslui.

Iniciatyvą globojanti J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šioje šalyje nėra vietos šešėliui 2018

 

Pilietinė visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ 

2018 m. gegužės mėn. 21-27 d.

Tradicinė  pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ kaip ir kasmet kviečia visos Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. 

Šia akcija norime priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Piliečių sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų pensijų, ligos, motinystės, bedarbio ir kitoms socialinės paramos išmokoms, sveikatos apsaugai, švietimui ir mokslui, subsidijoms verslui bei žemės ūkiui, krašto apsaugai, priešgaisrinei apsaugai, policijai, teisėsaugos sistemai, kultūrai, menui, sportui ir kitoms visuomenės reikmėms. Todėl sąžiningai mokėdamas mokesčius kiekvienas asmuo prisideda prie savo ir valstybės gerovės kūrimo. Mokėdamas mokesčius nuo savo atlyginimo, žmogus ne tik užsitikrina socialinę apsaugą ligos, motinystės atveju, valstybės išmokas senatvėje, bet ir kaupia stažą, nuo kurio taip pat priklauso senatvės pensijos dydis. 

Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

Gegužės mėn. 21-27 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves susitikti su miesto gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Akcijos organizatoriai rengia informatyvius lankstinukus, kurie taip pat bus įteikiami gyventojams. 

Kviečiame naudotis akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ ir inicijuoti savo veiksmą (renginius, susitikimus, diskusijas, socialines akcijas ir kt).

Bendra akcijos programa

  • Akciją pradedame gegužės 21 d. 9:00 val. Vilniuje kartu su verslo, valstybės ir visuomeninių organizacijų lyderiais bei pilietiškais organizacijų atstovais, kurie bendraus su gyventojais ir dalins paruoštą edukacinę medžiagą. Kituose miestuose akcija vyksta pasirinktą akcijos savaitės dieną (gegužės 21-27d.)
  • Gegužės 21 d. 9:00 – 15:00 val. Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje veiks Skaidrumo konsultacijų centras. Akcijos atidarymo dieną į vieningą informacinį centrą susiburs Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės ligonių kasos ir Darbo biržos atstovai, kurie konsultuos piliečius jiems rūpimais mokesčių, darbo bei teisės klausimais. 
  • Gegužės 21 d. 9:30 – 10:15 val. Balta kava su LR finansų ministru Viliumi Šapoka.
  • Gegužės 21 d. Vilniuje, LinkMenų fabrike, LR Vyriausybės inicijuojamas renginys jaunimui „Iš šešėlio ateičiai“, kurio metu nuo 13:00 val. organizuojama LR Premjero ir Švietimo bei Finansų ministrų spaudos konferencija, taip pat jaunimo konferencija „Jaunimas jaunimui apie kovą su šešėliu“. 12:00 – 17:00 val. veiks ekspozicija visuomenei.
  • Gegužės 21 – 25 d. Lietuvos darbo birža inicijuoja pusšimto renginių visoje Lietuvoje, kuriuose bus pristatomi pagrindiniai darbo sutarčių sudarymo, nutraukimo aspektai, nelegalaus darbo daroma žala dirbantiems ir jų šeimos nariams bei kiti aktualūs klausimai.
  • Vietos valdžios, verslo, bendruomenės, verslą kontroliuojančių institucijų susitikimai miestų savivaldybėse.
  • Akcijos savaitę šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais.
  • „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse organizuos „Baltosios bangos“ ženklu pažymėtų maisto prekių degustacijas, dalins informacinę medžiagą, kvies lankytojus sudalyvauti viktorinose bei pasitikrinti žinias apie skaidrų verslą.
  • Kitos akcijos dalyvių iniciatyvos ir detali programa (pasirinkite norimą regioną).

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie akcijos. Pasakykime, kad mūsų šalyje - nėra vietos šešėliui. 

Akimirkos iš praėjusių metų akcijos:

      - „Baltosios bangos“ Facebook paskyroje 
      -  Internetinėje svetainėje

Akciją įgyvendina skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors‘ Forum“. 

Akciją globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcijos partneriai: LR Vyriausybė, LR Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, SODRA, Darbo birža, Valstybinė ligonių kasa

 
         

Visi akcijos dalyviai

Daugiau informacijos:

Ieva Lapeikienė
[email protected]
(5) 275 52 58