Dalyvavome kovos su korupcija Vyriausybės komisijos posėdyje

Kovo 19 dieną Vyriausybėje vyko komisijos posėdis skirtas aptarti kovą su korupcija, kuriam pirmininkavo premjerė Ingrida Šimonytė. 

Jame buvo pristatyta korupcijos Lietuvoje ataskaita, buvo tariamasi dėl geresnio bendradarbiavimo korupcijos prevencijai ir jos pažeidimų išaiškinimui. Šiame posėdyje dalyvavo ir ascociacijos „Investors’ Forum“ administruojamos skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė Ieva Lapeikienė. 

Susitikimo metu, I. Šimonytė priminė, kad atskaitomybė, reputacija, skaidrumas ir atvirumas yra esminiai Vyriausybės veiklos principai. Verslo bendruomenė tikisi, kad šie veiklos principai duos proveržį ir kovos su korupcija srityje. Susitikime I. Lapeikienė pažymėjo, kad korupcijos apraiškos versle vis dar akivaizdžios ir to puiki išraiška gali būti viešųjų pirkimų vertinimas, mat netgi trečdalis įmonių išvis pasitraukia iš dalyvavimo konkurse, dėl neskaidrios veiklos padarinių. Pilną posėdžio įrašą, galite rasti paspaudę čia.

Akivaizdu, kad šiandien visų mūsų dėmesys turi būti nukreiptas ir į sprendimų priėmimo valstybėje procesus. Pristatyti 2020-ųjų Lietuvos korpucinės aplinkos rezultatai rodo, kad net pusė valstybės tarnautojų mano, kad įtaką sprendimams asmenys ir organizacijos siekė daryti ir teisėtu ir neteisėtu būdu.  Su Lietuvos korupcinės aplinkos rezultatai galite susipažinti paspaudę čia.

Šiuo metu iš registruotų lobistų ir asociacijų jau reikalaujama gan daug, todėl dabar yra laikas pareikalauti skaidrumo standartų ir iš politikų. Ne tik per kryžminį deklaravimą bet ir plačiau, atsiskaitant rinkėjui“, – susitikimo metu sakė Iniciatyvos vadovė.

Atstovaudami skaidrų verslą tikrai galime ir pasidžiaugti, kad tiek korupcijos patirtys tiek prognozuotinas netinkamas elgesys ilgalaikėje perspektyvoje kito. Maždaug tuo metu, kai kūrėsi skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“, 2008 metų korupcijos žemėlapis identifikavo, kad 7 iš 10 vadovų (75%) manė, jog kyšio davimas padeda spręsti problemas, lyginant su dabartiniu matymu, ką rodo 2019 metų tyrimas, taip manančių jau buvo 3 iš 10. (36%). Natūralu, kad mūsų visų fokusas krypsta į subtilesnes korupcijos apraiškos formas, o tai kalba ir apie mūsų Valstybės brandą.