Apie Iniciatyvą

Apie iniciatyvą „Baltoji banga“

Skaidrus verslas – tai visų mūsų siekis užtikrinti sąžiningą konkurenciją, atsakingą ir garbingą santykį su darbuotojais, klientais, partneriais ir valstybe.

Lietuvoje skaidriai veikiančios įmonės jau įsitikino, kad būtent tokia veikla gerina įmonės reputaciją, mažina verslo valdymo rizikas, didina vartotojų pasitikėjimą ir produktų bei paslaugų patrauklumą rinkoje (sužinok daugiau).

Tikime, kad ir Jūs esate vieni tų, kurie siekia, jog atsakingas verslas Lietuvoje taptų labiau taisykle, o ne išimtimi. Todėl kviečiame bendroves ir organizacijas, kurioms svarbu, kad verslo kultūra ir darbo principai Lietuvoje sveiktų, prisijungti prie  skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji Banga“.

Iniciatyvoje „Baltoji banga“ dalyvaujančios organizacijos įsipareigoja veikti skaidriai, o savo pavyzdžiu aktyviai skatina taip elgtis ir kitus rinkos dalyvius:

  • skaidriai dalyvauti konkursuose (viešuosiuose pirkimuose) – nepapirkinėjant jų organizatorių ir vertinimo komisijos narių, nesinaudojant nelegaliomis finansinėmis ir nefinansinėmis priemonėmis siekiant savo pranašumo prieš kitus dalyvius;
  • laikytis LR įstatymų ir mokėti numatytus mokesčius;
  • skaidriai atsiskaityti su darbuotojais.

„Baltoji banga“ įkurta 2007 m., o šiuo metu ji jau vienija beveik 60 bendrovių, atstovaujančių tiek stambų, tiek vidutinį ir smulkų verslą.

„Baltosios bangos“ įmonės atpažįstamos iš skaidraus verslo ženklo, kuris yra žinomas ir pripažįstamas visuomenėje, verslo bendruomenėje, žiniasklaidoje. Juo ženklinama produkcija, informacinė medžiaga ar administraciniai dokumentai primena, kad bendrovė savo pavyzdžiu padeda diegti skaidraus ir sąžiningo verslo principus Lietuvoje, pasisako už etiško verslo kultūrą, o kartu simbolizuoja nuolatinį bendrovės rūpestį savo pačios reputacija.

Iniciatyvą už skaidrų verslą pradėjo asociacija „Investors’ Forum“, Pilietinės visuomenes institutas, Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje, „Transparency International“ Lietuvos skyrius, pilietinis junginys „Dalios sąskaita“ ir Lietuvos verslo paramos agentūra. „Baltosios bangos“ globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė J.E. Dalia Grybauskaitė. Projekto partneriai: Valstybinė mokesčių inspekcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija.

Jei „Baltoji banga“ kalba apie tai, kas svarbu ir Jūsų verslui, tapkite nariu. Didesnė banga turi daugiau galios.