„Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ akcija keliasi į virtualią erdvę: kartu įveiksim!

Asociacija „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ tradiciškai pavasarį organizuoja akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Šėšėlis – tai valstybei nesumokėti mokesčiai, dėl kurių negalime tvarkyti savo miestų infrastruktūros, mokėti didesnių atlyginimų mokytojams, pareigūnams, ugniagesiams, šešėlines pajamas gaunantys asmenys netekę pajamų negauna ir socialinių garantijų – kai kuriems tai teko skaudžiai patirti savo kailiu per pastaruosius mėnesius. „Baltoji banga“ visuomet ragina atsiskaityti kortelėmis, nenaudoti grynųjų pinigų, nes tuomet nuslėpti apmokestinamas pajamas tampa sudėtingiau. Šiemet būtent saugantis viruso plitimo, grynieji pinigai daugelyje prekybos vietų buvo nepriimami – tai tikėtina bent trumpam sumažino dalį šešėlio. Tačiau dėl pandemijos praradus dalį planuotų pajamų, sunkiai verčiantis gali kilti noras nemokėti valstybei dalies mokesčių – kaip verslui lengviau atsitiesi ir atsikratyti tokių minčių?

Kviečiame į konferenciją, kurioje ekspertai patars, kaip atsigauti verslui

Sumokėtų mokesčių svarbą daugelis šiandien itin skaudžiai suvokiame, laukdami valstybės pagalbos asmeniškai arba verslui, kurį plėtojame ar kuriame dirbame.

Skaitmenizacija (atsiskaitymas tik kortelėmis) jau šiek tiek prasklaidė šešėlį, tačiau tuo metu, kai išgyvename finansinius sunkumus, svarbu neišduoti savo principų, toliau veikti skaidriai. Inovacijos ir kūrybiškumas yra tie „vaistai“, kurie turėtų padėti atsigauti.

Kad pasisemtumėte daugiau motyvacijos ir idėjų, kaip po šio periodo atsigauti, tapti konkurencingesniais, akcijos rengėjai gegužės 25 dieną organizuoja virtualią konferenciją „Kartu įveiksim!“, kurioje savo įžvalgomis dalinsis ekspertai, korona viruso krizės paliestų verslų atstovai.

Konferencijoje Investuotojų forumo valdybos pirmininko moderuojamoje sesijoje Lietuvos Finansų ministras Vilius Šapoka, kartu su Vyriausybės kanclerio pavaduotojų Luku Savicku bei „Swedbank Lietuva“ valdybos pirmininke Dovile Grigiene svarstys, ar Lietuva jau pasiekė ekonomikos „dugną“ ir kiek laiko truks atsigavimo periodas, kaip susivieniję valstybė, visuomenė ir verslai galėtų palengvinti atsigavimą.

Prekybos tinklo „IKI“, restoranų „Jurgis ir Drakonas“, pastolių gamintojos „Layher Baltic“ įmonių vadovai kartu su ekonomikos ir inovacijų viceministre Jekaterina Rojaka svarstys, kokius sprendimus priimti krizės akivaizdoje, kokie gali gimti (ar jau gimė) nauji verslo modeliai bei strategijos, iš kur gauti reikiamų resursų irtis pirmyn.

Emocinė sveikata – taip pat svarbi: kokios lietuvių stiprybės ir silpnybės?

Sustoję verslai prarado dalį pajamų tačiau nepamirštama ir tai, jog užsidarius namuose pašlijo gyventojų emocinė sveikata – be jos taip pat negims nauji inovatyvūs produktai, trūks motyvacijos darbui. Todėl apie atsiskleidusias lietuvių stipriąsias ir silpnąsias puses, kompetencijas, kurias galėtume ugdyti bendradarbiaudami kartu, diskutuos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vilniaus universiteto profesorius doc. dr. Antanas Kairys, Vyriausybės strateginės analizės centro atstovas Ramojus Reimeris ir „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Kaip jau minėta, priverstinė skaitmenizacija, atsiskaitymai kortele, trumpam pavertė visas pajamas viešomis. Tai galėtų tapti nuolatiniu būdu mažinti šešėlį. Tačiau ar visi linkę būti matomi nuo pirmo iki paskutinio pavedimo? Apie tai nepriklausomo verslo skaidrumo Liudo Jurkonio moderuojamoje sesijoje diskutuos ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis, Pigu.lt generalinis direktorius Dainius Liulys ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė.

Iniciatyvos partneriai siekia apie šešėlį bei sąžiningo verslo prasmę pradėti kalbėti būsimiems verslininkams dar besimokant mokykloje, todėl smalsiems moksleiviams iniciatyvos partneriai paruošė užduočių ir kviečia jas įveikti.

Taip pat „Baltoji banga“ kviečia visus, vertinančius skaidrų verslą, prisijungti prie šįmet virtualioje erdvėje vykstančios akcijos ir sukurti savo akcijos iniciatyvą. Daugiau informacijos: https://baltojibanga.lt/kartu-iveiksim/

Akciją globoja J. E. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ilgamečiai akcijos partneriai: LR Vyriausybė, Finansų ministerija,  „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Užimtumo tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“.