Buvę renginiai

2022 metai

Šešėlį naikini – Lietuvą kuri!

Gegužės 16 d. – 23 d. vyko jau vienuoliktus metus rengiama visoje šalyje pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Visą savaitę prie akcijos prisijungę verslai ir institucijos visos Lietuvos gyventojams priminė, kaip svarbu išlikti ir būti skaidriems, juk taip ir kuriame Lietuvą! Kviečiame susipažinti su akcijos renginiais! 

Akcijos metu vykę renginiai ir pranešimai:

 • Spaudos konferencija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ atidarymas su finansų ministre Gintare Skaiste. Kartu su Investors’​ Forum’ jau 11 metus organizuojamoje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ spaudos konferencijoje Rūta Skyrienė pasidalino naujo gyventojų tyrimo apie šešėlį rezultatais, Finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė Lietuvos šešėlinės ekonomikos apžvalgą bei ,,PlusPlusPlus” Gastrobaro vadovas Aurimas Zimnickas pasidalino savo įžvalgomis apie skaidrų verslą ir jo patiriamus sunkumus.
  Tad atidarydami skaidrumo savaitę kartu su partnerinėmis institucijomis ir verslais norėjome priminti kodėl mums skaidrumas ir atskaitingumas yra taip svarbu.

 • „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ renginys, kurį atidarė premjerė Ingrida Šimonytė su Vilniaus universitetu ir jaunimo organizacijomis. 2022. 05. 18 dieną vykusiame studentų renginyje Lietuvos ministrė pirminkė Ingrida Šimonytė padrąsino dalyvius pradėti elgtis skaidriai ir sąžiningai nuo savęs . Diskusijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kurioje dalyvavo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Imuniteto tarnybos vyriausioji tyrėja iš Muitinės departamento Giedre Jegorovaite, VMI Mokesčių informacijos dep. specialistė Lina Šipkauskienė, verslo atstovas Vidmantas Čičelis. Kviečiame pažiūrėti įrašą.

 • „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui” akcijos metu vyko Balta kava su finansu ministre Gintare Skaiste, kurią moderavo Investors’​ Forum vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė. Labai džiaugiamės, kad diskusijos metu buvo aptarta ne tik šešėlinė situacija Lietuvoje, bet ir pasidalinta mintimis, kaip prisidėti prie verslo skaidrėjimo Lietuvoje. Diskusijos dalyviai akcentavo, kaip svarbu sustiprinti muitinės veiklą ir finansuoti jos techniką, kaip užtikrinti skaidrią smulkiųjų verslų veiklą bei užsitikrinti savo įmonių skaidraus verslo metodikas.
 • Nuotolinis renginys „Skaidrumo birža. Pasidalinkime patirtimi“. Dvi iniciatyvos: „Skaidrumo akademija“ ir „Baltoji banga“ nuo šiol suvienija jėgas ir ragina verslą jungtis bei siekti aukštesnių skaidrumo standartų, užtikrinti sąžiningą konkurenciją, atsakingą ir garbingą santykį su klientais, partneriais ir valstybe. Renginio metu buvo pristatytas modelis, pagal kurį privataus sektoriaus įmonės turės galimybę įsitraukti į „Skaidrumo akademijos“ veiklą, antikorupcinės aplinkos kūrimą, gauti tam reikalingą ekspertinę pagalbą. Renginio įrašą galite stebėti čia.

 • VMI tinklalaidė apie šešėlinės ekonomikos įtaką Lietuvai ir jos žmonėms. Mokesčiai nėra surenkami, juos sumoka verslas bei gyventojai ir, kaip teigia VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas ir asociacijos Investors’​ Forum​ Politikos ir korporatyvinių reikalų vadovas Emilis Ruželė, būtent jų griežta 0 tolerancija šešėliui yra pagrindinė priemonė kovoje su šiuo reiškiniu. Kokias šešėlio tendencijas mato VMI? Ko iš kontrolės priemonių tikisi verslas bei kaip prie to gali prisidėti kiekvienas Lietuvos gyventojas? Visa tai naujoje VMI tinklalaidėje “Kad šešėliui nebūtų paprasta”. Įrašą galite rasti čia.
 • Komikas Viktoras Balykovas, kvietė domėtis apie vykstančia akciją ir sukūrė skaidrumo repą. Kviečiame pasižiūrėti ir pasiklausyti ;). 

2021 metai

Sustiprink skaidrumo imunitetą

Dešimtoji kasmetinė visuomeninė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ vyko gegužės 24-28 dienomis. Šiais metais mums ypač svarbu buvo pabrėžti, kad pandemija – ne priežastis trauktis į šešėlį, o mūsų sąmoningumo reikia, kad padėtume valstybei, verslui ir kiekvienam jos žmogui atsitiesti. Tad skatinome kiekvieną sustiprinti skaidrumo imunitetą.

Akcijos metu

 • Skaidriai veikiantis ir sąžiningai mokesčius mokantis verslas dalino specialius šių metų akcijos lipdukus gyventojams. Dėkojame prie iniciatyvos prisijungusiems: Rimi, Lidl, IKI, Circle K, Telia, Autokuras, Huracan, Aconitum, Jurgis ir Drakonas, Ilunch, Gastrobaras +++, Clinic DPC, E-taksi, 9 drakonai,  Karalienės mortos mokykla, Atella, Lirema, Reitan Convenience Lithuania, Vičiūnų grupė, Manilla
 • Gegužės 26 d. 10.00 val.  Vyko verslo, valstybės ir jaunimo pokalbis – konferencija „Kaip stiprinti skaidrumo imunitetą?”
 • Kvietėme jungtis mokyklas ir jų ekonomikos mokytojus –  su mokiniais diskutuoti apie  šešėlinę ekonomiką. Parengėme pamoką su užduotimis.

2020 metai

#KartuĮveiksim

2020 metais kasmetinė visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ kelėsi į skaitmeninę erdvę.

#KartuĮveiksim – nes mūsų susitelkimo ir sąmoningumo reikia labiau nei bet kada kovojant su ekonomine krize ir padedant valstybei, verslui bei kiekvienam jos žmogui atsitiesti.

 

2020 metais pagrindiniai akcijos aspektai buvo:

– Skaitmenizacija ir skaitmeniniai pinigai –  ekonominės krizės banga visuomenę pastūmėjo į skaitmenizaciją, o grynųjų pinigų vengimas padeda ne tik apsisaugoti nuo viruso, bet ir leidžia išvengti šešėlio (neapskaitytų pajamų).

– Inovacijos, jų sklaida bei kūrybiškumas – vakcina nuo ekonominės krizės tiek koronaviruso, tiek skaidrumo akivaizdoje.

– Sumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą grįžta kaip svari ir realiai suteiktą valstybės pagalba koronakrizės metu.

2019 metai

2018 metai

2017 metai

2016 metai

2015 metai

2014 metai

2013 metai

2012 metai