Gegužės 21 – 27 d. Kviečiame prisijungti prie kasmetinės pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Asociacija „Investors‘ forum“ ir skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ rengia tradicinę pilietinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ ir kviečia Jus bei Jūsų organizacijos atstovus prisijungti prie jos įgyvendinimo.

Šia akcija kviečiame visus Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. Norime priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

KAIP GALITE PRISIJUNGTI?

  • Gegužės 21 d. nuo 8:30 arba 12:30 val. prisijunkite prie pagrindinio akcijos veiksmo Vilniuje. Organizacijų vadovai ir atstovai, apsirengę baltais akcijos marškinėliais išeina į pagrindines miestų gatves ir aikštes susitikti su gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo ir įteikti paruoštą akcijos lankstinuką. Akcijos medžiaga pasirūpins organizatoriai.
  • Kituose miestuose įsikūrusias organizacijas ir įstaigas kviečiame pasirinkti joms patogią dieną.
  • Visus besijungiančius kviečiame naudotis akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ ir inicijuoti savo veiksmą (renginį, susitikimą, žaidimą, pokalbį su savo darbuotojais apie šešėlinę ekonomiką ir kt.)

Akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ programa:

  • Gegužės 21 d. 9:00 val. Akcijos atidarymas Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje.
  • Gegužės 21 d. 9:00 – 15:00 val. V. Kudirkos aikštėje informaciniame centre gyventojams konsultacijas teiks akcijos partneriai.
  • Gegužės 21 d. 9:30 – 10:15 val. Balta kava su LR finansų ministru Viliumi Šapoka.
  • Gegužės 21 d.  LR Vyriausybės inicijuojamas renginys jaunimui.
  • Gegužės 21 – 25 d. Vietos valdžios, verslo, bendruomenės, verslą kontroliuojančių institucijų susitikimai miestų savivaldybėse.
  • Gegužės 21 – 27 d. Lietuvos miestuose ir miesteliuose valstybinių, verslo ir nevyriausybinių organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves susitikti su miesto gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo.
  • Akcijos savaitę šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais.

Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR Valstybinė mokesčių inspekcija, SoDra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, LR Ligonių kasos, Lietuvos darbo birža, miestų savivaldybės, jaunimo ir verslo organizacijos. Sąrašas nebaigtinis. Prisidėkite ir Jūs! Visas dalyvaujančių organizacijų sąrašas.

Kilus klausimams, susisiekite el. paštu info@baltojibanga.lt arba telefonu +370 5 2755258.