Skaidrumo ženklas – pirmajam draudimo brokeriui

„Draudimo brokerių  kaip ir visas finansinių paslaugų sektorius iki šiol turi erdvės aptarnavimo kokybės gerinimui. Tik reiklūs klientai žino kokias paslaugas turi, o tuo labiau gali teikti draudimo brokeriai, taip pat kokią atsakomybę prisiima teikdami rekomendacijas dėl draudimo įmonių ar  draudžiamų rizikų apsaugos pasirinkimo, “ – sako šiuo metu „Marsh Lietuva“ direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Julius Šeškauskas. Sugriežtėjus draudimo platinimo reguliavimui daugiau dėmesio skiriama kliento žinių gilinimui ir jų konsultavimui dėl sudėtingų projektų. „Mūsų darbuotojai griežtai vadovaujasi etikos, elgsenos kodeksais ir mes siekiame, kad mūsų klientams būtų pasiūlyti naudingiausi pasiūlymai, o informacija apie visas draudimo paslaugas – viešai prieinama. Tokia įmonės filosofija, klientams siūlant aiškias paslaugas, taikant atvirą paslaugų kainodarą, prisiimant atsakomybę už rekomendacijas bei aukščiausių skaidrumo standartų siekimas, paskatino mus jungtis prie „Baltosios bangos“ ir rodyti pavyzdį kitiems“.

Kiekvienos įmonės, norinčios gauti „Baltosios bangos“ ženklą, laukia išsamus patikros procesas, susidedantis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir „CreditInfo“ rekomendacijų. Taip pat vertinami įmonės atstovų pasisakymai viešojoje erdvėje, verslo deklaruojamos vertybės bei darbo principai.

Nors skaidraus verslo iniciatyva gyvuoja jau virš 10 metų, iniciatyvos vadovės Ievos Lapeikienės teigimu, kiekviena naujai prisijungusi įmonė pradžiugina. „Kai į mus kreipėsi „Marsh Lietuva“ supratau: iki šiol neturėjome nė vienų draudimo brokerių. Svarstau, ar šios įmonės pavyzdžiu paseks daugiau šio sektoriaus įmonių, o gal  turėsime skaidrumą deklaruojančių pionierių kituose sektoriuose? Patirtis rodo, kad tokios įmonės drąsiai imasi lyderystės ir kuria teigiamą pokytį Lietuvos verslo kultūroje,“ – dalinasi I. Lapeikienė.

Įmonė „Marsh Lietuva“ veikia jau daugiau kaip du dešimtmečius ir yra USA Marsh & McLennan Companies įmonių grupių dalis. Dirbame draudimo/perdraudimo, rizikos valdymo, žmogiškųjų išteklių/verslo konsultavimo srityse, aptarnaudami vietinio ir globalaus kapitalo įmones. Įmonė fokusuojasi į Fortune 500 ir kiekvienos šalies TOP500 įmonių. Įmonės akcijomis prekiaujama NYSE akcijų biržoje. Įmonė pasauliniu lygiu dalyvauja Pasaulio ekonomikos forume, konsultuoja valstybes, dėl rizikos valdymo ir draudimo produktų specifikos. Marsh kasdieniai tikslai, kad įmonės būtų saugios prieš vidines ir išorines rizikas, o esant draudimo rizikoms, jos būtų maksimaliai padengtos ar apmokėtos draudimo įmonių.

Šiuo metų įmonė turi labai stiprius etikos ir skaidrumo standartus, save įvardina kaip socialiai atsakingą verslą taip pat nori prisidėti prie skaidrios verslo aplinkos Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

„Kadangi vykdome veiklą 130 šalių ir turime artimus kolegas Centrinėje  ir Rytų Europoje, jaučiame kur link krypsta klientų lūkesčiai, kurios šalys veržiasi į priekį, o kurioms dar reikia pasitempti, skaidrumo aspektu, “ – sako J. Šeškauskas.

Iniciatyva „Baltoji banga“ siekia skatinti įmones kurti skaidrią verslo aplinką, kurioje vadovaujamasi sąžiningos konkurencijos principais bei atsakingu ir pagarbiu santykiu su darbuotojais, klientais, partneriais ir valstybe. „Baltosios bangos“ ženklą pelniusios įmonės įsipareigoja skaidriai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, mokėti visus nustatytus mokesčius ir sąžiningai atsiskaityti su darbuotojais.