Dėl darbo užmokesčio pervedimo į darbuotojo sąskaitą

Dėl LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitų iniciatyvų darbo užmokestį mokėti į darbuotojo sąskaitą.

Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“, administruodama skaidraus verslo iniciatyvą „Baltoji banga“, skatinančią skaidrų verslą ir sąžiningą konkurenciją sako, kad aktyvi šešėlinės ekonomikos prevencija yra grynųjų naudojimo mažinimas.

„Darbo užmokesčio mokėjimas į darbuotojo banko sąskaitą – svarbus žingsnis siekiant mažinti šešėlinę ekonomiką šalyje,“ – sako „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ Tarybos pirmininkė Rūta Skyrienė.

„Kai kalbame su įmonių vadovais, veikiančiais ypatingai šešėliui jautriuose sektoriuose, abejonių, kad operuojant grynaisiais pinigais galimybių kažką nuslėpti yra daugiau, mums nėra. Dar daugiau, tikime, kad pribrendome judėti prie verslo be grynųjų pinigų modelio, todėl turime ieškoti būdų, kaip skatinti verslą mažinti grynųjų pinigų transakcijas – atlyginimų mokėjimas į darbuotojo sąskaitą – tikrai vienas iš jų.

Lietuvoje veikiantys pažangūs verslai, net ir istoriškai grynųjų pinigų operacijoms imliose rinkose (pvz.: autoservisai, viešojo maitinimo paslaugas teikiantys) atsisakę grynųjų, ilgalaikėje perspektyvoje mato tokio sprendimo naudą: paprastėja buhalterinė apskaita, nereikia rūpintis laikomų grynųjų pinigų saugumu, užtikrinamas aiškus ir skaidrus atlyginimo mokėjimas darbuotojams, patogiau ir klientams, kurie jau seniai nesinešioja kišenėse grynųjų. Todėl taip pat tarp kitų Vyriausybei teiktų siūlymų esame įtraukę ir svarstyti galimybes nustatyti, kad visose prekybos vietose turėtų būti privaloma galimybė atsiskaityti ne grynais pinigais (kortele, elektroniniu pavedimus ar kitais būdais),”  – sako R. Skyrienė.