Kaip sekasi mažinti Korupciją Lietuvoje?

Lietuvos Atsakingo Verslo asociacija kartu su 15min. rengė diskusiją „Korupcija Lietuvoje – Kaip sekasi ją mažinti ir kada korupcijos nebus?

Diskusijoje dalyvavo Aurimas Navys, „Ignitis Group” verslo saugos vadovas, Ingrida Kalinauskienė,  „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadovė, prof. dr. Jaroslav Dvorak, Klaipėdos Universiteto Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros vedėjas ir Ieva Lapeikienė, skaidraus verslo iniciatyvos Baltoji banga vadovė. Diskusiją moderavo prof. dr. Ligikta Simanskienė, Klaipėdos Universiteto Vadybos katedros vedėja, LAVA ekspertų tarybos narė.

I. Lapeikienė, akcentavo, kad panaikinus korupciją Europoje galėtume išpildyti dalį SDG tikslų. Lyginant 15 metų duomenis, situacija įmonės vadovų akimis Lietuvoje tikrai pagerėjo, tačiau paskutiniu metu atrodo, kad tikrai yra stagnuojama Viešųjų pirkimų skaidrinimo klausimais. Kelias link korupcijos mažinimo turi būti orientuotas į pilkosios zonos stiprinimą ir atitinkamų priemonių, kaip įgalinti visuomenę, kiekvieną jos žmogų ir darbuotoją, atpažinti nepageidaujamą elgseną ir žinoti, kokį veikimo modelį pasirinkti, kai reikia apsispręsti. O kiekvienas įmonės vadovas, kuris rūpinasi, kaip apsaugoti savo įmonės reputaciją, nori valdyti rizikas ir galimai patiriamą žalą dėl neteisėtų įmonės darbuotojų veiksmų – gali ir turi žengti žingsnius to link – korupcijos prevencijos priemonės, antikorupcinės aplinkos kūrimas įmonės viduje – puikūs to įrankiai.

Kviečiame klausytis daugiau: