Nuo šiol įsigyti kelionę galite iš skaidraus verslo

Pirmąja kelionių agentūra, prisijungusia prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos, tapo „Kelionių panorama“. Įmonės vadovė Kristina Graužinienė teigia, kad šiuo metu keliautojams kaip niekad svarbu naudotis atsakingų ir patikimų  turizmo įmonių paslaugomis. „Baltosios bangos“ iniciatyvos vadovė Ieva Lapeikienė kviečia daugiau kelionių agentūrų siekti skaidraus verslo lyderystės ir prisijungti prie sąžiningo verslo bendruomenės.   

„Pandemijos laikotarpiu, kai dauguma turizmo įmonių priskiriamos prie itin rizikingų, labai svarbu stiprinti pasitikėjimą skaidriai veikiančiomis kelionių agentūromis ir padėti gyventojams pasirinkti patikimas bendroves, – sprendimą prisijungti prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos aiškina K. Graužinienė. – Narystė šioje iniciatyvoje yra ne tik svarbus pripažinimas, bet ir atsakingas įsipareigojimas mūsų klientams.“

Kelionių organizavimas pandemijos metu didina agentūrų atsakomybę

Graužinienės teigimu, kelionių agentūrų veikla pagrįsta išankstiniu apmokėjimu, o nuo suteiktų paslaugų dažnu atveju priklauso visus metus lauktų atostogų kokybė. Sumokėdami pinigus už būsimas keliones, žmonės pagrįstai tikisi, kad turizmo bendrovė atsakingai pasirinks kelionių operatorių, atstovaus klientų interesams ir greitai spręs iškylančius klausimus, padės keliautojams geriausiai pasinaudoti sutartomis paslaugomis ir po atostogų sėkmingai grįžti namo.

„Kelionių agentūrų atsakomybė šiuo laikotarpiu dar išaugo – tenka skirti daugiau dėmesio sutartims išaiškinti, kelionių rizikoms ir jų įveikimui aptarti. Šiais metais kaip niekad dažnai kyla klausimų, kaip atitikti kiekvienos šalies reikalavimus ir kokius dokumentus privalu sutvarkyti tiek išvykstant iš Lietuvos, tiek grįžtant namo. Mūsų veikloje tai reikalauja dar didesnio atidumo ir tikslumo“, – pasakoja „Kelionių panoramos“ vadovė.

Prieš patvirtinant narystę „Baltojoje bangoje“ įmonės turi gauti valstybės institucijų pritarimą

„Džiugu, kad vis daugiau skirtingų sektorių įmonių atkreipia dėmesį į skaidrumą, rūpinasi savo reputacija ir jungiasi prie „Baltosios bangos“, – sako Ieva Lapeikienė, „Baltosios bangos“ vadovė. – Įmonėms suteikiamas skaidraus verslo ženklas parodo, kad bendrovė, visų pirma, turi verslo, visuomenės ir valstybės institucijų pasitikėjimą, gerbia LR įstatymus, užtikrina skaidrią finansinę atskaitomybę ir atlyginimų politiką. Tai kartu atspindi ir įmonės socialinę atsakomybę.“

Pasak I. Lapeikienės, prieš suteikiant „Baltosios bangos“ ženklą, kiekviena įmonė kandidatė gauna iniciatyvos institucinių partnerių VMI, STT ir VDI rekomendacijas. Jeigu įmonė moka visus numatytus mokesčius, rūpinasi darbuotojų sauga ir darbuotojų socialinėmis garantijomis, nekyla abejonių dėl vykdomos veiklos skaidrumo, tikėtina, kad bus gauta teigiama rekomendacija. Iniciatyvos partneris kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ taip pat teikia visapusišką informaciją ir rekomendaciją dėl ženklo suteikimo.

„Įvertiname ir gaunamus komentarus iš plačiosios visuomenės, kiekvieną įmonę kandidatę aptaria jau esami „Baltosios bangos“ nariai – jie dalinasi savo žiniomis apie bendrovę ir padeda Tarybai priimti galutinį sprendimą“, – teigia I. Lapeikienė.

„Prieš pateikdami rekomendaciją kruopščiai patikriname įmonės finansinės atskaitomybės istoriją, įvertiname, ar įmonė turi teisminių ginčų, kokie yra jos darbuotojų, klientų, kreditorių ir verslo partnerių atsiliepimai. Tik labiausiai disciplinuotoms ir atsakingoms įmonėms suteikiame rekomendaciją tapti „Baltosios bangos“ nariais“, – komentuoja Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva“ vadovas.

Daugiau informacijos:

Kristina Graužinienė, „Kelionių panoramos“ direktorė (+37068711514, kristina@kelioniupanorama.lt)
Ieva Lapeikienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė (+37060103592, ieva@baltojibanga.lt)
Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva“ vadovas (+37061810110, aurimas.kacinskas@creditinfo.lt)