„Baltoji banga“ didžiausioje tarptautinėje skaidrumo konferencijoje IACC 2024

2024 m. birželio 19-22 d. Lietuva buvo skaidrumo ir kovos su korupcija dėmesio centre. Daugiau nei 2000 dalyvių iš 140 šalių rinkosi Vilniuje, kur vyko didžiausias ir svarbiausias pasaulyje skaidrumo forumas – Anti-Corruption Conference, IACC 2024.

Vienoje iš diskusijų „Baltosios bangos“ iniciatyva buvo pristatyta kaip viena iš sėkmingų kolektyvinio veikimo pavyzdžių. „Baltosios bangos“ ženklą turinčios įmonės Nordic Sugar Kėdainiai vadovė Eglė Adomavičienė dalinosi, kad bendros vertybės ir noras prisiimti atsakomybę už mūsų bei mūsų vaikų ateitį prieš 15 metų paskatino verslus vienytis ir siekti norimo pokyčio kartu.

„Džiaugiuosi, jau galėdama pasakyti, kad gyvename laimingoje šalyje, tačiau reikia pripažinti, kad norimi pokyčiai nėra taip greitai pasiekiami. Tokiose iniciatyvose matyti ilgalaikę perspektyvą tampa svarbu,“ – dalinosi Eglė.

Diskusijoje „Galvanizing the Private Sector: Empowering Small Business to Conduct Monitoring, Advocacy through Collective Action“ Lietuvos, Nigerijos, Ukrainos ir US verslą skatinantys atstovai dalinosi, kas skatina verslą vienytis ir veikti kartu. Diskusiją inicijavo  Center for International Private Enterprise.

Pasibaigus konferencijai buvo paskelbtas baigiamasis dokumentas – Vilniaus deklaracija, kurioje atsispindi visų konferencijos dalyvių lūkesčiai ir įsipareigojimai kovai su korupcija.

IACC – svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Kas dveji metai IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje.

Daugiau informacijos galite rasti https://iaccseries.org

Nuotraukų galerija